Order Tracking
تبلیغات
دانلود فایل کاتالوگ شرکت در کمپ تمرینی و سمینار بین المللی دروازه بانی هندبال
Main Menu
حبیبی: تیم ملی نیازمند حمایت است/ باشگاه ثامن الحجج (ع)  بزرگترین خدمت را به هندبال کرد

تهران - ایرنا - مدرس  بین المللی فدراسیون  جهانی هندبال و مربی سابق تیم ملی ایران گفت: تیم ملی هندبال کشورمان در برهه حساس کنونی و با توجه به نزدیکی مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان در بحرین نیازمند حمایت است.
 
علیرضا حبیبی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تیم ملی هندبال ایران در دوره های قبلی با بدشانسی و اختلاف اندک از صعود به مسابقه های قهرمانی جهان باز می ماند که امیدوارم این طلسم در شانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا در بحرین شکسته و رویای جهانی شدن محقق شود.

وی با اشاره به برگزاری اردوها و دیدارهای تدارکاتی مختلف برای تیم ملی هندبال افزود: باشگاه ثامن الحجج سبزوار امسال بسیاری از ملی پوشان کشورمان را از شهرهای مختلف جذب کرد و این بازیکنان علاوه بر شرکت در اردوها و بازی های تدارکاتی تیم ملی، همراه با تیم ثامن الحجج در لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا نیز در کنار یکدیگر به هماهنگی رسیدند.

وی ادامه داد: اگر باشگاه ثامن الحجج ملی پوشان هندبال کشورمان را جذب نمی کرد چه بسا برخی از آنان با توجه به تیمداری نکردن باشگاههایی از جمله سپاهان و ذوب آهن اصفهان برای ادامه فعالیت خود به کشورهای حوزه خلیج فارس می رفتند!

وی اضافه کرد: در واقع باشگاه ثامن الحجج با به خدمت گرفتن ملی پوشان کشورمان در برهه ای که هیچ باشگاهی حاضر به تیمداری و کمک به مالی به تیم ملی نمی شد، بزرگترین خدمت را به هندبال ایران کرد.

مربی سابق تیم ملی گفت: هر چند برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم های مطرح اروپا و جهان می توانست ملی پوشان کشورمان را آماده تر کند اما امیدواریم این تیم بتواند در بحرین مانند تیم های ملی فوتبال، فوتسال، والیبال و بسکتبال ایران بدرخشد و جهانی شود.

حبیبی با بیان اینکه هر دو گروه حاضر در شانزدهمین دوره مسابقه های قهرمانی آسیا دشوار است، افزود: تیم های کره جنوبی، عربستان سعودی و بحرین مهمترین رقیبان کشورمان در گروه نخست این رقابت ها برای صعود هستند.

وی درباره رویارویی تیم ملی هندبال کشورمان مقابل تیم قدرتمند کره جنوبی در نخستین دیدار خود در رقابت های بحرین اظهار داشت: شناخت نداشتن کره ای ها از تیم کشورمان می تواند به سود ما باشد و مانند مسابقه های جام باشگاه های آسیا که تیم ثامن الحجج در نخستین بازی خود مقابل تیم پرقدرت السد لبنان فقط با اختلاف یک گل شکست خورد، حریف پرقدرتمان را غافل گیر کنیم.

مدرس فدراسیون بین المللی هندبال ادامه داد: هر چند کره جنوبی، عربستان سعودی و بحرین مهمترین رقیبان ایران در گروه نخست قهرمانی آسیا محسوب می شوند اما نباید از تیم چین که با برنامه ریزی بلندمدت و استفاده از یک مربی کروات رشد قابل توجهی در هندبال آسیا داشته غافل باشیم.

حبیبی با اشاره به اظهارات ملی پوشان کشورمان درباره اهمیت همدلی و اتحاد برای موفقیت در بحرین، گفت: کادر فنی تیم ملی و مسوولان فدراسیون هندبال باید با ایجاد انگیزه در ملی پوشان، شرایطی را برای آنان فراهم کنند تا دغدغه ای جز موفقیت در دیدارهای پیش رو نداشته باشند.

وی افزود: ملی پوشان کشورمان در میادین مختلف نشان داده اند که با همدلی و غیرت ایرانی می توانند حماسه های بزرگی خلق کنند.

حبیبی که اخیرا به عضویت کمیته مربیان کنفدراسیون آسیا درآمده است، در این خصوص اظهار داشت: طی سال های گذشته در بسیاری از همایش های بین المللی هندبال حضور فعالی داشتم و همین موضوع شد تا به عنوان یکی از 26 مدرس فدراسیون بین المللی هندبال معرفی شوم.

حبیبی با بیان اینکه از قاره آسیا فقط او و نبیل طاها از بحرین مدرس فدراسیون بین المللی هندبال هستند، گفت: این موضوع به همراه تجربه سال ها مربیگری در تیم ملی و لیگ برتر هندبال ایران سبب شد تا مسوولان کنفدراسیون پیشنهاد عضویت در کمیته مربیان این کنفدراسیون را ارایه کنند و من نیز پذیرفتم.

وی تاکید کرد: کمیته مربیان کنفدرسیون هندبال آسیا، کمیته ای کاملا اجرایی است و امیدوارم با تغییرات به وجود آمده بتوانیم فعالیت های مناسبی در حوزه آموزش هندبال و ارتقای دانش مربیان انجام دهیم.

شانزدهمین دوره مسابقه های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان در روزهای 5 تا 17 بهمن ماه با شرکت 12 تیم در دو گروه برگزار می شود و در گروه نخست تیم های ایران، ازبکستان، کره جنوبی، چین، عربستان سعودی و بحرین و در گروه دوم نیز تیم های عمان، امارات عربی متحده، کویت، عراق، ژاپن و قطر حضور دارند.

تیم ملی هندبال ایران روز شنبه 5 بهمن ماه در نخستین دیدار خود رو در روی تیم کره جنوبی قرار می گیرد و سپس در روزهای هفتم، نهم، یازدهم و سیزدهم بهمن ماه به ترتیب به مصاف عربستان سعودی، چین، ازبکستان و بحرین می رود.

از هر گروه دو تیم به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و دیدار نیمه نهایی روز سه شنبه 15 بهمن ماه و دیدار نهایی روز 17

بهمن ماه برگزار می شود.

سه تیم برتر این رقابت ها به مسابقات هندبال قهرمانی جهان در سال 2015 در قطر صعود می کنند. چنانچه قطر بتواند یکی از رده های اول تا سوم این مسابقات را به دست آورد، به دلیل میزبانی مسابقه های جهانی، تیم چهارم رقابت ها نیز به عنوان نماینده دیگر آسیا در مسابقه های قهرمانی مردان جهان حضور می یابد.

تیم ملی هندبال ایران در پانزدهمین دوره مسابقه های هندبال قهرمانی مردان آسیا در عربستان سعودی مقامی بهتر از پنجم کسب نکرد.

Register Date:1/24/2014 View Count:2458 Rate:

Rate : 0.0 Rate Count : 0

Leave Your Message
  • Name & Family
  • Email
  • Title
  • Message Content
    *
Copyright © 2013 IGSD! All rights reserved.
Mashhad - Aboozar Street - 152 No.
Phone : 8432820

Shopping Cart